V důsledku mimořádných opatření v souvislosti s bojem
proti šíření koronaviru Covid-19 klesá v těchto dnech počet
cestujících, kteří využívají pražskou MHD. Paralelně s tím, jak
klesá počet cestujících, naopak roste počet zaměstnanců pražského
dopravního podniku i dalších dopravců, kterým byla nařízena povinná
karanténa. Proto Dopravní podnik hl. m. Prahy, Magistrát hl. m.
Prahy a organizace ROPID na nezbytně dlouhou dobu zavádí
prázdninový jízdní řád také v provozu metra i
tramvají.
