V rámci rozvolnění opatření v souvislosti s
koronavirem se v Praze od 11. května postupně začnou otevírat
školská zařízení pro žáky. Hlavní město nad rámec zákonných
možností vybavuje školy kromě dezinfekce i osobními ochrannými
prostředky. První takový závoz se uskutečnil dnes. Střední školy
chce Praha pro bezpečné konání maturitních zkoušek navíc vybavit
ochrannými plexiskly a štíty. Ve velké části škol budou zároveň
otevřeny jídelny a sportovní hřiště. Většina škol, které zřizuje
hlavní město, se otevře od 25. května, některé základní a mateřské
školy však otevřou již v pondělí 11. května.
