Praha v boji se suchem využije průsaků podzemních vod

Hlavní město Praha začne pro splachování komunikací a
zvlhčování vzduchu v letních měsících v centru města využívat
průsakovou vodu ze své kolektorové sítě. Metropole tak uskutečňuje
další krok v rámci svého klimatického závazku a důrazu na
udržitelný způsob života města. První čerpací zařízení napojené na
podzemní rezervoár na průsakovou vodu vzniklo pod Uhelným trhem.
Naplnění jedné cisterny o objemu 8 m3 trvá 15 minut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.