Hlavní město Praha začne pro splachování komunikací a
zvlhčování vzduchu v letních měsících v centru města využívat
průsakovou vodu ze své kolektorové sítě. Metropole tak uskutečňuje
další krok v rámci svého klimatického závazku a důrazu na
udržitelný způsob života města. První čerpací zařízení napojené na
podzemní rezervoár na průsakovou vodu vzniklo pod Uhelným trhem.
Naplnění jedné cisterny o objemu 8 m3 trvá 15 minut.
