Praha usiluje o věcnou spolupráci se státem v otázkách majetku, rozvoje a investic

Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib ve spolupráci s
členy rady koncem minulého týdne odeslal premiérovi ČR Andreji
Babišovi návrh memoranda o majetkových směnách. Praha tak usiluje o
aktivní spolupráci se státem a efektivní koordinaci postupu v
otázkách majetku, územního rozvoje a investic do infrastruktury na
svém území. Na základě memoranda chce hlavní město se státem
spolupracovat například na strategických dopravních stavbách
(zejména významných městských komunikacích a dopravní
infrastruktuře sloužící k zajištění veřejných služeb) a vést
konstruktivní diskuzi o financování dostavby Městského okruhu. Dále
se má kooperace týkat územního komplexního rozvoje v Letňanech a
výstavby nové nemocnice v této oblasti. Mezi další dlouhodobě
plánované majetkové směny patří například Nemocnice Na Bulovce,
výstavba nového koncertního sálu nebo budoucnost zámku Veleslavín a
Karlínských kasáren.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.