Česká republika obdržela z Tchaj-wanu darem celkem
pětadvacet plicních ventilátorů. Devět z nich je určeno výhradně
pražským nemocnicím. Tři z nich poputují do Fakultní nemocnice
Královské Vinohrady (FNKV) a dále vždy po třech kusech do FN Motol
a Nemocnice Na Bulovce. Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib dnes
slavnostně předal ventilátory Pneupac VR1 řediteli FNKV Petru
Arenbergerovi. Ty zde budou využity na oddělení pro Covidem
nakažené pacienty s potřebou plicní ventilace v pavilonu
R.
