Chceme spolupracovat s hlavním městem při vytvoření metropolitní sítě zdravotnických center

Radnice Prahy 1 je připravena se podílet na vzniku metropolitní sítě zdravotnických center a navrhuje začlenit do ní Nemocnici Na Františku (NNF).

„Chceme aktivně spolupracovat na tvorbě metropolitní sítě zdravotnických center a zapojení Nemocnice Na Františku, která v době jarní koronavirové krize opravdu výborně obstála, kvalitě sítě bezpochyby pomůže,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Petr Hejma. Jeho radnice už dříve nabídla část prostorů nemocnice pro potřeby stanoviště Záchranné služby hl. m. Prahy.

Praha 1 nyní hlavnímu městu navrhuje uzavření dodatku k Memorandu o spolupráci mezi hlavním městem a Prahou 1, které bylo uzavřeno už v roce 2018 a které mělo za cíl vytvořit prostor pro spolupráci a koordinaci Prahy a Prahy 1 při zajištění provozu NNF.

První městská část už v červnu letošního roku požádala, stejně jako v minulých letech a právě v návaznosti na uvedené Memorandum, o provozní dotaci ve výši 42 milionů korun, a to proto, že NNF poskytuje svoji péči pacientům, kteří z více než 80 % nejsou občany Městské části Praha 1.

Zároveň dnes obvyklou dotaci 5 milionů korun na zajištění bezodkladné intenzivní péče o osoby bez přístřeší, které jsou v drtivé většině z jiných částí Prahy i České republiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.