Bojovali a umírali za naši svobodu. Praha si připomíná 75. výročí konce 2. světové války

Od tohoto týdne si hlavní město připomene události z
roku 1945. Dnes je to totiž přesně 75 let od začátku povstání s
cílem osvobození Prahy z nacistického područí. I když je letošní
výročí zastíněno situací okolo koronaviru, události z doby před tři
čtvrtě stoletím si v metropoli lidé připomenou alespoň symbolicky.
Pražané si budou moci od 8. května na Mariánském náměstí
prohlédnout panelovou výstavu historických fotografií z května
1945, která bude k dispozici i na webu vitezstvi.praha.eu .
Prostřednictvím interaktivní mapy mohou lidé navštívit také pietní
místa Pražského povstání a poklonit se hrdinům, kteří bojovali a
umírali za naši svobodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.