Praha společně s Českou republikou mají ambici a velký
potenciál stát se lídrem na poli umělé inteligence. Společnému cíli
se tak zástupci hlavního města i státu intenzivně věnují. V úterý
3. prosince tak Hlavní město Praha uspořádalo v Pražském domě v
Bruselu diskuzi, jejíž tématem byla role měst a regionů v evropském
ekosystému umělé inteligence. Spoluorganizátory byly Ministerstvo
průmyslu a obchodu a Stálé zastoupení ČR při EU. Debaty se
zúčastnili primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib, viceprezidentka
Evropské komise Věra Jourová a vicepremiér a ministr průmyslu a
obchodu ČR Karel Havlíček. Jedním z klíčových cílů je pro všechny
zúčastněné vybudovat Evropské centrum excelence a přilákat do Prahy
světové vědce.
