Hlavní město Praha zahájí 21. října 2019 v pořadí již
třetí, ale současně poslední, výzvu k příjmu žádostí o tzv.
kotlíkové dotace pro své obyvatele. Zahájení „Kotlíkových
dotací Praha III“ dnes schválila Rada hl. m. Prahy.
Pražané budou moci své žádosti podávat průběžně do 30. října 2020 a
finanční alokace pro dotaci na výměnu starých neekologických kotlů
za nové nízkoemisní je tentokrát 24 585 062 Kč. Kotlíkové dotace se
staly jedním z mnoha nutných opatření k naplnění klimatického
závazku, který hlavní město přijalo.
