Praha spustila pilotní projekt svozu kuchyňského
odpadu, tedy bioodpadu živočišného a rostlinného původu z
domácností. Biologicky rozložitelné odpady v současné době tvoří
značnou část směsného komunálního odpadu, přitom významně ztěžují
jeho energetické využití. Hlavní město proto připravuje zavedení
celoměstského třídění tzv. gastrooodpadů, které lze v bioplynových
stanicích proměnit na bioplyn a zbytkový produkt využívat jako
hnojivo. Projekt navazuje na závěry pracovní skupiny pro cirkulární
ekonomiku, která je součástí Komise Rady hlavního města Prahy pro
udržitelnou energii a klima.
