Rada hlavního města Prahy na dnešním zasedání
schválila návrh radní Hany Kordové Marvanové na založení Muzea
paměti XX. století v Praze. Stává se tak v roce, kdy si připomínáme
osmdesáté výročí nacistické okupace a třicáté výročí listopadových
událostí roku 1989. Jedno výročí bylo počátkem, druhé pak koncem
totalitních režimů, které na našem území přinesly statisíce
obětí.
