V Praze a ve Středočeském kraji se mohou od pondělí 2.
prosince 2019 cestující odbavit také prostřednictvím mobilního
telefonu. Nová aktualizace mobilní aplikace PID Lítačka, která byla
vydána v pilotním provozu, umožňuje cestujícím převést si zakoupené
dlouhodobé časové kupóny do mobilní aplikace a cestovat v rámci
Pražské integrované dopravy jen s mobilním telefonem.
